Aktualności

SIEDEM PYTAŃ Z ANTYKU

Każdy czas jest dobry na stawianie pytań oraz szukanie odpowiedzi, a zatem… zapraszamy na parafialny WHY-QUIZ (łajkłiz), w którym naszym wehikułem czasu – pośród szumu liści spadających z drzew – przenosimy się do starożytności.

Dlaczego…

1. … Ikar śni o spotkaniu z Pegazem?

2. … Niobe nie chce spotkać króla Midasa?

3. … Odysowi nie wolno słuchać Amora?

4. … Venus nie cierpi Horacego?

5. … najtrudniejsze zadanie dla Herkulesa wymyślił Heraklit?

6. … Narcyz nienawidzi Afrodyty?

7. … Syzyfowi nie jest do twarzy z mieczem Damoklesa?

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.