Siedem słów o siewcy

Oto Siewca wyszedł siać… a my razem z Nim.

Pamiętając, że ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus… każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki!

1. Słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa (Iz 55, 11),

2. Rok uwieńczyłeś swymi dobrami, gdzie przejdziesz, wzbudzasz urodzaj (Ps 65, 12),

3. Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić (Rz 8, 18),

4. Kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma (Mt 13, 12),

5. Stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił (Mt 13, 15; por. Iz 6, 9 n),

6. Szukajcie Pana, gdy pozwala się znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko! (Iz 55, 6),

7. Szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą (Mt 13, 16).