Aktualności

Siedem smutków (plus radosne zadanie)

 

Święty Paweł apostoł pisze, iż w swoim sercu odczuwa wielki smutek i nieprzerwany ból. I dlatego dzisiaj tytuł: Siedem smutków! Tytuł prowokacyjny, wszak to ten sam Paweł, Paweł z Tarsu, który wzywa każdego z nas: Radujcie się zawsze w Panu! Jeszcze raz powiadam: radujcie się! (Flp 4, 4).

1. Gdy Eliasz przybył do Bożej góry Horeb, wszedł do pewnej groty, gdzie przenocował. Wtedy Pan skierował do niego słowo i przemówił: „Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana!” (1 Krl 19, 9-11),

2. „Żarliwością zapłonąłem o Pana, Boga Zastępów” (1 Krl 19, 10),

3. Łaska i wierność spotkają się ze sobą, ucałują się sprawiedliwość i pokój. Wierność z ziemi wyrośnie, a sprawiedliwość spojrzy z nieba (Ps 85, 11-12),

4.  Pokładam nadzieję w Panu, ufam jego Słowu (Ps 130, 5),

5.  Jezus zaraz przemówił do nich: „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!” (Mt 14, 27),

6.  Piotr na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: „Panie, ratuj mnie!” (Mt 14, 30),

7.  Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych, osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia. Wszak mówi Pismo: Żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony. Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony (Rz 10, 9-13).

Jutro po Mszach Świętych rozdajemy kartki z naszym starym kościołem, które wydano staraniem Poczty Polskiej (wielkie dzięki dla Całej Ekipy z Lublina i Kielc). Pocztówki należy zaadresować do swoich przyjaciół i – osobiście lub za pośrednictwem poczty – przekazać z dopiskiem: „Do spotkania 15 września na Białogonie!” Właśnie w piątek 15 września, w święto Matki Bożej Bolesnej, zapraszamy na Mszę Świętą za przyjaciół… w naszym starym kościele. A przy okazji filatelistycznych nowinek: już wkrótce w naszej czytelni pojawi się (obok arkusza ze znaczkami, na których widnieje stary kościół na Białogonie oraz ikona Przemienienia Pańskiego) bloczek 14 znaczków, na których umieszczono 14 stacji Drogi Krzyżowej (wydano je na Półwyspie Arabskim, w emiracie pod egzotyczną nazwą Adżman).

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.