Siedmiu proroków

Prorokiem jest ten, kto prorokuje! W ten sposób patrzą na Jezusa ludzie w Izraelu. Dla nich Jezus z Nazaretu jest prorokiem na wzór wielkich proroków: Eliasza, Samuela, Jeremiasza, Izajasza, Ezechiela, Daniela, Micheasza, Ozeasza, Jonasza… Tylu ich było w historii zbawienia: od Amosa do Zachariasza wszyscy prorokowali, czyt. zapowiadali nadejście Mesjasza.

1. Położę klucz domu Dawidowego na jego ramieniu; gdy on otworzy, nikt nie zamknie, gdy on zamknie, nikt nie otworzy (Iz 22, 22),

2. Będę Cię sławił, Panie, z całego serca (…) Będę śpiewał Ci psalm wobec aniołów (Ps 138, 1),

3. O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi (Rz 11, 33),

4.  „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” (Mt 16, 13),

5.  „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego” (Mt 16, 16),

6.  Piotr na widok silnego wiatru uląkł się i gdy zaczął tonąć, krzyknął: „Panie, ratuj mnie!” (Mt 14, 30),

7.  Ty jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (Mt 16, 18).

Zapraszamy do lektury parafialnego podręcznika adoracji Najświętszego Sakramentu: warto posłuchać, co o modlitwie uwielbienia mówi Vinny Flynn…