Aktualności

Sierpniowy Wieczór Fatimski

Wieczorem 13 sierpnia 2022 r. zgromadziliśmy się w naszym kościele na kolejnym w tym roku Nabożeństwie Fatimskim.

W homilii ks. Michał mówił o pielgrzymowaniu oraz wspomniał o „5 kamykach Maryi z Medjugorie”, które pokonają szatana. Są to: Eucharystia, spowiedź, Słowo Boże, post i modlitwa różańcowa. – „Kochane dzieci, módlcie się, abyście mogły wzrastać duchowo i być bliżej Boga; wręczam wam pięć kamieni, które symbolizują broń przeciwko waszemu potężnemu Goliatowi. Dzięki nim będziecie mogły wygrać każdą bitwę” – tak prosiła Maryja objawiając się w Medjugorie.

Podczas modlitwy różańcowej modliliśmy się za wszystkich, którzy w sierpniu pielgrzymują do różnych sanktuariów. Polecaliśmy także tragicznie zmarłych pielgrzymów, którzy zmierzali do Medjugorie.

Na zakończenie tradycyjnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i pieśń „Zapada zmrok”.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.