Sierpniowy Wieczór Fatimski

Wieczorem 13 sierpnia 2022 r. zgromadziliśmy się w naszym kościele na kolejnym w tym roku Nabożeństwie Fatimskim.

W homilii ks. Michał mówił o pielgrzymowaniu oraz wspomniał o „5 kamykach Maryi z Medjugorie”, które pokonają szatana. Są to: Eucharystia, spowiedź, Słowo Boże, post i modlitwa różańcowa. – „Kochane dzieci, módlcie się, abyście mogły wzrastać duchowo i być bliżej Boga; wręczam wam pięć kamieni, które symbolizują broń przeciwko waszemu potężnemu Goliatowi. Dzięki nim będziecie mogły wygrać każdą bitwę” – tak prosiła Maryja objawiając się w Medjugorie.

Podczas modlitwy różańcowej modliliśmy się za wszystkich, którzy w sierpniu pielgrzymują do różnych sanktuariów. Polecaliśmy także tragicznie zmarłych pielgrzymów, którzy zmierzali do Medjugorie.

Na zakończenie tradycyjnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i pieśń „Zapada zmrok”.