Światowy Dzień Chorego

W czwartek, 11 lutego 2021 r. obchodziliśmy rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej ubogiej Bernadecie w Lourdes, które miało miejsce w 1858 r. Ten dzień został ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowym Dniem Chorego.

O godz. 17.00 w naszym kościele została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich chorych parafian. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Łukasz Zygmunt – dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

– Duchowo łączymy się z całą diecezją, by być w tej wielkiej rodzinie ludzi chorych i cierpiących – mówił ks. Zygmunt rozpoczynając homilię.

Kaznodzieja przypomniał postać św. Jana Pawła II, który ustanowił Światowy Dzień Chorego. – Ten człowiek powiedział kiedyś, że cierpienie ma sens (…). Człowiek dotknięty chorobą pyta samego siebie: Dlaczego ja muszę znosić ból? Cierpienie można zrozumieć tylko w świetle Bożej miłości.

Ks. Zygmunt zauważył, że Jan Paweł II najwięcej dokonał w czasie swojego cierpienia. – Wtedy docierał do tysięcy ludzkich serc. Ludzie masowo nawracali się (…). Cierpienie jest misterium, tajemnicą.

– Kiedy człowiek cierpi, kiedy nie może nic powiedzieć – trzeba patrzeć na krzyż i przytulać się do serc Zbawiciela.

Po homilii został udzielony Sakrament Chorych, a na zakończenie Mszy św. odmówiliśmy trzeci dzień Wielkiej Białogońskiej Nowenny do św. Jana Pawła II.