Aktualności

Światowy Dzień Chorego

W czwartek, 11 lutego 2021 r. obchodziliśmy rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej ubogiej Bernadecie w Lourdes, które miało miejsce w 1858 r. Ten dzień został ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowym Dniem Chorego.

O godz. 17.00 w naszym kościele została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich chorych parafian. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Łukasz Zygmunt – dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

– Duchowo łączymy się z całą diecezją, by być w tej wielkiej rodzinie ludzi chorych i cierpiących – mówił ks. Zygmunt rozpoczynając homilię.

Kaznodzieja przypomniał postać św. Jana Pawła II, który ustanowił Światowy Dzień Chorego. – Ten człowiek powiedział kiedyś, że cierpienie ma sens (…). Człowiek dotknięty chorobą pyta samego siebie: Dlaczego ja muszę znosić ból? Cierpienie można zrozumieć tylko w świetle Bożej miłości.

Ks. Zygmunt zauważył, że Jan Paweł II najwięcej dokonał w czasie swojego cierpienia. – Wtedy docierał do tysięcy ludzkich serc. Ludzie masowo nawracali się (…). Cierpienie jest misterium, tajemnicą.

– Kiedy człowiek cierpi, kiedy nie może nic powiedzieć – trzeba patrzeć na krzyż i przytulać się do serc Zbawiciela.

Po homilii został udzielony Sakrament Chorych, a na zakończenie Mszy św. odmówiliśmy trzeci dzień Wielkiej Białogońskiej Nowenny do św. Jana Pawła II.

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.