Aktualności

Święcenia biskupie ks. prałata dra Andrzeja Kalety

9 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbędą się święcenia biskupie ks. prałata dra Andrzeja Kalety. Głównym konsekratorem będzie biskup kielecki Jan Piotrowski. Współkonsekratorami będą: abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Biskup nominat wybrał na swoje zawołanie „Fidelitas”, czyli wierność. Natomiast herb biskupi będzie nawiązywał do postaci jego patrona – świętego Andrzeja Apostoła. – „Był oddany głoszeniu Chrystusa i Ewangelii. Potwierdził to swoim życiem. Zginął na krzyżu w kształcie litery X. Taki znak znajdzie się w herbie. Będzie też rozwarta księga – symbol ewangelii”.

Już dziś wszystkich diecezjan, biskup nominat zaprasza na uroczystość święceń do Bazyliki Katedralnej. Otoczmy naszą modlitwą to ważne wydarzenie oraz posługę pasterską nowego biskupa. 

Opis heraldyczny herbu bp. Andrzeja Kalety

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.