Święcenia biskupie ks. prałata dra Andrzeja Kalety

9 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbędą się święcenia biskupie ks. prałata dra Andrzeja Kalety. Głównym konsekratorem będzie biskup kielecki Jan Piotrowski. Współkonsekratorami będą: abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Biskup nominat wybrał na swoje zawołanie „Fidelitas”, czyli wierność. Natomiast herb biskupi będzie nawiązywał do postaci jego patrona – świętego Andrzeja Apostoła. – „Był oddany głoszeniu Chrystusa i Ewangelii. Potwierdził to swoim życiem. Zginął na krzyżu w kształcie litery X. Taki znak znajdzie się w herbie. Będzie też rozwarta księga – symbol ewangelii”.

Już dziś wszystkich diecezjan, biskup nominat zaprasza na uroczystość święceń do Bazyliki Katedralnej. Otoczmy naszą modlitwą to ważne wydarzenie oraz posługę pasterską nowego biskupa. 

Opis heraldyczny herbu bp. Andrzeja Kalety