Aktualności

Święci z Białogonu

Powszechnie wiadomo, iż w nowym kościele na Białogonie rezydują Święci Karmelu, Święta Teresa Wielka i Święty Jan od Krzyża. Jest jeszcze Święta Rita i Święty Jan Paweł II, którzy… wczoraj, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, zmienili adres zameldowania. Od 15 sierpnia Roku Pańskiego 2023 relikwie Świętej od spraw trudnych i beznadziejnych oraz Świętego Papieża, patrona rodzin, zamieszkały w starym kościele na Ulicy Fabrycznej. O godz. 15:00 odmówiliśmy wspólnie w naszym starym (czyt. pięknym) kościółku Niebieską koronkę („Jezu, Miłości moja, bądź uwielbiony i  zmiłuj się nad nami”), uderzyły dzwony, a nawet był sprawdzian ze znajomości modlitwy białogońskiej

Photo: Sławomir Mazur

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.