Aktualności

Święta Rodzina – Imieniny – Kolędowanie

W tym roku w II dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodziliśmy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy świętej o godz. 10:00 i 12:00 małżonkowie odnowili swoje Przyrzeczenia małżeńskie.

26 grudnia to także Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – dzień imienin ks. Proboszcza Stefana Radziszewskiego. W intencji Solenizanta modliliśmy się szczególnie podczas Mszy świętej o godz. 12:00. Po Komunii świętej kolejne osoby zadeklarowały publicznie modlitwę za ks. Proboszcza w ramach tzw. Margaretki. Nie mogło zabraknąć również życzeń składanych przez przedstawicieli naszej parafii.

O godz. 16:00 wspólnie kolędowaliśmy wraz z Siostrami Nazaretankami. Siostry także zajęły się oprawą Mszy świętej o godz. 17:00.

Na Święto Świętej Rodziny swoje słowo skierował do nas Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Zachęcamy do lektury.

   > Słowo Pasterskie Biskupa Kieleckiego

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.