Aktualności

Święto Trzech Króli

Dzień 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – przeżywaliśmy w naszej parafii bardzo radośnie. Oznaką naszej radości były własnoręcznie przygotowane korony, które dzieci miały na swoich głowach.

W Święto Trzech Króli kazanie wygłosił ks. Proboszcz, który m.in. przedstawił, jak będzie wyglądała w tym roku tradycyjna Kolęda, czyli Wizyta Duszpasterska. Z racji pandemii będzie ona przeprowadzona w sposób hybrydowy…

Ponadto ks. Proboszcz opowiedział ciekawą historię o św. Teresie Wielkiej, zwanej także św. Teresą od Jezusa. – Któregoś wieczoru święta Teresa szła jak zwykle klasztornymi schodami w górę. Nagle w jej stronę zaczął schodzić powoli mały chłopczyk. Uśmiechał się tylko i nic nie mówił. Teresa, zdziwiona tym widokiem, no bo skąd wieczorem w klasztorze wzięło się dziecko, zapytała:
– SKĄD TY JESTEŚ? JAK SIĘ NAZYWASZ? Dziecko na to odpowiedziało pytaniem:
– POWIEDZ SIOSTRO, JAK TY SIĘ NAZYWASZ?
– JA JESTEM TERESA OD JEZUSA.
– A JA JESTEM JEZUS OD TERESY – odpowiedziało dziecko i… zniknęło.

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 do naszego kościoła przybyli Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. W czasie kazania szukali drogi do Betlejem. Wszyscy zebrani w kościele wskazywali cel ich podróży – czyli szopkę.

Trzej Królowie zebrali także ofiary, które w tym dniu są przeznaczone na misje – bowiem 6 stycznia to Misyjny Dzień Dziecka. Na zakończenie Mszy św. odbyło się poświęcenie kadzidła, wody i kredy dla oznaczenia drzwi naszych domostw literami (które proponujemy):

J + M + J 2021
Są to inicjały imion Świętej Rodziny: Jezus, Maryja i Józef.

Po Mszy św. wszyscy zebrani – zachowując przepisy – przeszli w małych grupach „Mini Orszakiem” pod przewodem Trzech Króli do szopki, która znajduje się również przy naszym drewnianym kościele z 1917 r. Tam uczciliśmy Nowonarodzonego Chrystusa śpiewem kolęd.

W rolę królów wcielili się nasi parafianie (od lewej):
Baltazar – Sławomir Mazur
Melchior – Mirosław Wojciechowski
Kacper – Czesław Rubak

A tak się przygotowywaliśmy do Święta Trzech Króli:
(można przysyłać zdjęcia na [email protected])
 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.