Tajemnicze znaki na kieleckim Białogonie

Najpierw przed kościołem pojawiło Drzewko Biblijne. Niby kawałek brzozy, ale z czterdziestoma cytatami z Pisma Świętego. Drzewo wyrosło (nie)oczekiwanie w powiewie wiosennego wiatru … ku radości dzieciaków i dwóch zaprzyjaźnionych wróbli.

Kilka dni później obok zabytkowego kościółka (przy figurze Matki Bożej) objawiło się czterdzieści malw. Najwybitniejsi bibliści nie są w stanie ustalić, czy niebieskie i białe szarfy z cytatami biblijnymi z Drzewka Biblijnego mają związek z Uroczym Towarzystwem Malw. Wszystko okaże się, kiedy zakwitną…

Natomiast „od wczoraj” obok nowego kościoła można spotkać kamień, który… spadł prosto z nieba! Albo spadł z serca jakiegoś bajkowego olbrzyma, bowiem to olbrzymi głaz ze znamiennym napisem: KAMIEŃ PRZEPOWIADAJĄCY POGODĘ. Zamiast sprawdzać w kółko pogodę w Internecie, wystarczy przyjść do kościoła i przeczytać jeden z siedmiu wpisów. Czytasz i wiesz!

* * *

Wobec niecierpliwych pytań: Czy Kamień Przepowiadający Pogodę potrafi również przepowiadać przyszłość?, rzecznik prasowy parafii odpowiada: „Różnie z tym bywa, chociaż istnieje opinia, iż Białogoński Kamień jest nieomylny w kwestiach matrymonialnych. Jeżeli jakaś młoda dziewczyna, marząca o rychłym zamążpójściu, pragnie poznać imię przyszłego męża, wystarczy, że głośno krzyknie własne imię w stronę kamienia, a potem przyłoży ucho do jednego z trzech serduszek na kamieniu – niezawodnie usłyszy cichutko wypowiadane imię swojego przyszłego małżonka” (wypowiedź z dn. 10 maja 2022 r.). 

I jeszcze kilka istotnych informacji:

  1. nie składamy żadnych ofiar pieniężnych za pomyślność naszej próby (naprawdę, nie próbujmy skorumpować Kamienia Przepowiedni, to się nie uda, a nawet może obrócić się przeciwko nam),
  2. uprasza się niewiasty, aby nie wykrzykiwały swoich imion po północy (po pracowitym dniu kamień powinien odpocząć, a budzenie go z kamiennego snu dobrze nie wróży),
  3. kamień nie przyjmuje reklamacji (jeśli podpowiada imię „Adam”, a nasze uczucia skierowane były w stronę Zygmunta, to… mamy problem!),
  4. po każdej udanej próbie (tzn. jeśli udało się usłyszeć imię wybranka serca) kamień powinien odpocząć przynajmniej przez kwadrans (w tym czasie komunikuje się z innymi kamieniami-przepowiadaczami, aby zarezerwować wskazanego wybranka serca dla niewiasty, która właśnie usłyszała szczęśliwą nowinę),
  5. niestety, kamień bywa nieobliczalny (podobno w jakiś pochmurny wtorek, gdy pewna niezbyt pobożna dziewczyna chciała poznać imię swojego „przyszłego”, odpowiedział złośliwie: Radek z Radomia).

 

Uwaga! Złe używanie kamienia przepowiedni grozi załamaniem się pogody!