Aktualności

Tajemnicze znaki na kieleckim Białogonie

Najpierw przed kościołem pojawiło Drzewko Biblijne. Niby kawałek brzozy, ale z czterdziestoma cytatami z Pisma Świętego. Drzewo wyrosło (nie)oczekiwanie w powiewie wiosennego wiatru … ku radości dzieciaków i dwóch zaprzyjaźnionych wróbli.

Kilka dni później obok zabytkowego kościółka (przy figurze Matki Bożej) objawiło się czterdzieści malw. Najwybitniejsi bibliści nie są w stanie ustalić, czy niebieskie i białe szarfy z cytatami biblijnymi z Drzewka Biblijnego mają związek z Uroczym Towarzystwem Malw. Wszystko okaże się, kiedy zakwitną…

Natomiast „od wczoraj” obok nowego kościoła można spotkać kamień, który… spadł prosto z nieba! Albo spadł z serca jakiegoś bajkowego olbrzyma, bowiem to olbrzymi głaz ze znamiennym napisem: KAMIEŃ PRZEPOWIADAJĄCY POGODĘ. Zamiast sprawdzać w kółko pogodę w Internecie, wystarczy przyjść do kościoła i przeczytać jeden z siedmiu wpisów. Czytasz i wiesz!

* * *

Wobec niecierpliwych pytań: Czy Kamień Przepowiadający Pogodę potrafi również przepowiadać przyszłość?, rzecznik prasowy parafii odpowiada: „Różnie z tym bywa, chociaż istnieje opinia, iż Białogoński Kamień jest nieomylny w kwestiach matrymonialnych. Jeżeli jakaś młoda dziewczyna, marząca o rychłym zamążpójściu, pragnie poznać imię przyszłego męża, wystarczy, że głośno krzyknie własne imię w stronę kamienia, a potem przyłoży ucho do jednego z trzech serduszek na kamieniu – niezawodnie usłyszy cichutko wypowiadane imię swojego przyszłego małżonka” (wypowiedź z dn. 10 maja 2022 r.). 

I jeszcze kilka istotnych informacji:

 1. nie składamy żadnych ofiar pieniężnych za pomyślność naszej próby (naprawdę, nie próbujmy skorumpować Kamienia Przepowiedni, to się nie uda, a nawet może obrócić się przeciwko nam),
 2. uprasza się niewiasty, aby nie wykrzykiwały swoich imion po północy (po pracowitym dniu kamień powinien odpocząć, a budzenie go z kamiennego snu dobrze nie wróży),
 3. kamień nie przyjmuje reklamacji (jeśli podpowiada imię „Adam”, a nasze uczucia skierowane były w stronę Zygmunta, to… mamy problem!),
 4. po każdej udanej próbie (tzn. jeśli udało się usłyszeć imię wybranka serca) kamień powinien odpocząć przynajmniej przez kwadrans (w tym czasie komunikuje się z innymi kamieniami-przepowiadaczami, aby zarezerwować wskazanego wybranka serca dla niewiasty, która właśnie usłyszała szczęśliwą nowinę),
 5. niestety, kamień bywa nieobliczalny (podobno w jakiś pochmurny wtorek, gdy pewna niezbyt pobożna dziewczyna chciała poznać imię swojego „przyszłego”, odpowiedział złośliwie: Radek z Radomia).

 

Uwaga! Złe używanie kamienia przepowiedni grozi załamaniem się pogody!

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.