Aktualności

Trzej Królowie „Że Hej”

W czwartek, 6 stycznia 2022 r. przeżywaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie Świętem Trzech Króli.

Po Mszy świętej o godz. 12:00 do naszego kościoła przybyli… Trzej Królowie.
Pierwszy – Śpiący Król Optymista, w role którego wcielił się Mirosław Wojciechowski;
drugi – Śpiący Król Pesymista – Czesław Rubak;
trzeci – Śpiący Król… Nowoczesny – Marcin Brzoza.

Po powitaniu w kościele ruszyliśmy królewskim traktem, tzn. Ulicą Kolonia, do starego kościółka na wspólne kolędowanie. Prześliczna szopka – plus anielska choinka przyozdobiona przez Białogońskie Dzieciaki – stała się celem naszego barwnego Orszaku.

Podczas każdej Mszy świętej świeciliśmy także kadzidło, kredę i wodę. Pamiętaliśmy również w modlitwie o ks. Stanisławie Surmie, byłym proboszczu naszej parafii (w latach 1978-1988) z racji 34 rocznicy jego śmierci.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.