Trzej Królowie „Że Hej”

W czwartek, 6 stycznia 2022 r. przeżywaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie Świętem Trzech Króli.

Po Mszy świętej o godz. 12:00 do naszego kościoła przybyli… Trzej Królowie.
Pierwszy – Śpiący Król Optymista, w role którego wcielił się Mirosław Wojciechowski;
drugi – Śpiący Król Pesymista – Czesław Rubak;
trzeci – Śpiący Król… Nowoczesny – Marcin Brzoza.

Po powitaniu w kościele ruszyliśmy królewskim traktem, tzn. Ulicą Kolonia, do starego kościółka na wspólne kolędowanie. Prześliczna szopka – plus anielska choinka przyozdobiona przez Białogońskie Dzieciaki – stała się celem naszego barwnego Orszaku.

Podczas każdej Mszy świętej świeciliśmy także kadzidło, kredę i wodę. Pamiętaliśmy również w modlitwie o ks. Stanisławie Surmie, byłym proboszczu naszej parafii (w latach 1978-1988) z racji 34 rocznicy jego śmierci.