Trzy plus Jeden (1)

Trzy cytaty z Pisma świętego na dobry początek dnia

CYTATY

Boże, Ty Boże mój, Ciebie szukam;

Ciebie pragnie moja dusza,

za Tobą tęskni moje ciało,

jak ziemia zeschła, spragniona, bez wody (Ps 63, 2),

Dlatego zachęcajcie się wzajemnie i budujcie jedni drugich (1 Tes 5, 11)

Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców,

księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził:

czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,

i czym – syn człowieczy, że się nim zajmujesz? (Ps 8, 4-5).

KOMENTARZ

1. Dlaczego tak łatwo mi jest rezygnować z rzeczy i spraw naprawdę ważnych dla mnie, a na te w rzeczywistości mało istotne jakoś jest czas?
  2. Muszę sobie codziennie przypominać, że albo mogę się wkurzać na sytuację, albo wykorzystać ją pozytywnie, do budowania i wzmacniania wzajemnych relacji. To kwestia wyboru.
  3. Jakie to jest piękne, że mogę rano wstać i pochodzić sobie boso po trawie. Jak to jest, że tę piękną pogodę, tę trawę, krajobraz, dostaję całkowicie za darmo. Bez subskrypcji i ukrytych opłat.

BONUS

Z całą pilnością strzeż serca swego, bo życie ma tam swoje źródło (Prz 4, 23).

[oprac. Magda z Godziny Siedemnastej – albo inaczej: Autorkę możemy spotkać w niedzielę na Mszy świętej o godz. 17:00].