Trzy tablice

Zdjęcie naszego kościółka niczym „sonata jesienna”…! Z pewnością Ingmar Bergman nie miałby nic przeciwko takiej uroczej sonacie jesiennej na Białogonie.

A przy okazji krótka notka o trzech tablicach, które umieszczono tuż przy remontowanym kościółku. Dwie informują o dotacjach, dzięki którym prowadzimy prace remontowe: środkach przyznanych przez MKiDN oraz MSWiA. Natomiast na trzeciej tablicy przeczytamy humorystyczną deklarację Stowarzyszenia JUVENTUS CHRISTIANA, które od niedawna działa przy naszej Białogońskiej Parafii. Ponieważ teren budowy nie pozwala na razie na osobistą lekturę – poniżej treść „juventusowej tablicy”.

Co prawda „Juventus Christiana” nie przekazał żadnych środków finansowych, ale trzymamy mocno kciuki za powodzenie prac przy zabytkowym kościele Przemienienia Pańskiego na kieleckim Białogonie. Jednocześnie deklarujemy, że jeżeli wygramy milion złotych w totolotka – o ile szczęście nam dopisze – to 50% wygranej przekażemy na dofinansowanie prac przy starym kościółku. Reszta zostanie wykorzystana do zbudowania nowego ołtarza polowego oraz zaprojektowania przestrzeni wokół kościoła. W naszych „juventusowych” marzeniach już widzimy pod adresem Fabryczna 1 Centrum Duchowości, pod patronatem Świętych Karmelitańskich, z Doliną Pięciu Kamieni i wodospadem magnolii.