TYSIĄC ANIOŁÓW

Rok 2022 w naszej Białogońskiej Parafii ogłosiliśmy Rokiem Anielskim (wszak trzy dwójki zobowiązują – podobno w Piśmie świętym anioły pojawiają się w 222 fragmentach), więc pierwsza niedziela października to Niedziela Anielska. Do Niebieskiego Anioła, którego odkryto podczas remontu w starym kościele, najpierw dołączyło 5 uroczych aniołów z muzeum w pobliskiej Tokarni, a potem przyfrunęło jeszcze 1000 Niebieskich Aniołów… oraz 1000 Aniołów Zielonych.

Wszystko w postaci kart z aniołami, które należy koniecznie podarować innej osobie: karta z Niebieskim Aniołem posiada prośbę: POMÓDL SIĘ ZA MNIE!, zaś karta z Aniołem Zielonym stanowi deklarację: POMODLĘ SIĘ ZA CIEBIE!

I jeszcze ten tajemniczy skrót:

J – K – C, A – T – K – M,

czyli zaproszenie do odmawiania „białogońskiej dziesiątki”, prostej modlitwy, nie tylko dla dzieciaków:

JEZU, KOCHAM CIĘ, A TY KOCHAJ MNIE!

P.S. Pozdrowienia dla Sióstr Karmelitanek: Solo Dios basta – Vivat OCD!