Uczciliśmy Niepokalane Poczęcie Maryi

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 2021 r. podczas Mszy świętej o godz. 17:00 ks. Proboszcz dokonał poświęcenia medalików dzieciom klas III. Był to kolejny krok na drodze przygotowania do I Komunii Świętej.

W samo południe w naszym kościele miała miejsce tzw. GODZINA ŁASKI – czyli modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, o którą prosiła sama Maryja podczas objawiania 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech.

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.
Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia.
Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.
Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.