Aktualności

Uczciliśmy Przemienienie Pańskie

W piątek, 6 sierpnia 2021 r. przeżywaliśmy doroczną Uroczystość Odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego.

Przez cały dzień Słowo Boże głosił ks. Krzysztof Banasik – zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Diecezjalny Duszpasterz Sportowców.

O godz. 17.00 rozpoczęła się Suma Odpustowa, którą koncelebrowali także: ks. Michał Olejarczyk – wykładowca muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach oraz ks. Proboszcz. Sumę zakończyła uroczysta procesja wokół kościoła i śpiew hymnu Ciebie Boga wysławiamy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszej Uroczystości Odpustowej!

Foto: Sławomir Mazur

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.