Aktualności

Uroczystość Odpustowa

W niedzielę, 6 sierpnia wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy Święto Przemienienia Pańskiego – w naszej parafii to Uroczystość Odpustowa.

Słowo Boże wygłosił ks. dr Karol Zegan, nowy proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, wieloletni dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Przybyli do nas również księża z dekanatu Kielce-Zachód na czele z ks. Dziekanem Grzegorzem Kutą.

Był z nami także obecny salwatorianin ks. Mariusz Adamczyk, nasz Rodak, pracujący w Australii, który przybył w tym roku do rodzinnej parafii, aby przeżywać Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.

O godz. 12:00 rozpoczęła się Suma Odpustowa, po której wyruszyliśmy w procesji wokół kościoła. Po procesji odśpiewaliśmy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i przyjęliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszej Uroczystości Odpustowej!

Foto: Sławomir Mazur

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.