Uroczystość Wszystkich Świętych

W poniedziałek, 1 listopada 2021 r. wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Tego dnia oddajemy cześć wszystkim tym, którzy weszli już do chwały niebieskiej. Tym, których znamy, którzy zostali oficjalnie wyniesieni na ołtarze przez Kościół, ale także wielką rzeszę nieznanych świętych, którzy osiągnęli już chwałę nieba.

O godz. 11.40 rozpoczęła się na naszym cmentarzu procesja do pięciu stacji, którą poprowadził ks. Proboszcz.

Następnie przy ołtarzu polowym była sprawowana Msza święta za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Homilię wygłosił ks. Tomasz.

Foto: Sławomir Mazur