Urodziny Papieża Polaka

18 maja uczciliśmy w naszej parafii 101 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. W starym kościółku – jak każdego 18 dnia miesiąca – odbyło się czuwanie modlitewne ze Świętym Papieżem.

Nasza parafia od stycznia przyłączyła się do akcji #Święty4ever – czyli Jan Paweł II na zawsze święty. Celem akcji jest wyrażenie bliskości ze Świętym Papieżem Polakiem m.in. poprzez przypominanie jego nauczania i wywieszenie flagi papieskiej. Majowe czuwanie – jak co miesiąc – było transmitowane na naszym parafialnym Facebooku.

Warto także wspomnieć, że pierwszoklasiści z naszej szkoły podstawowej również uczcili rocznicę urodzin Papieża. W czasie lekcji religii uczniowie rysowali… tort dla Papieża. Wszystkie prace można zobaczyć na naszym Facebooku.

 

   > Facebook #Święty4ever