W Wielki Piątek adorujemy krzyż

W mękę Chrystusa wpatrujemy się nieustannie, nie tylko w Wielki Piątek. Jest to dla nas, chrześcijan, najważniejsze wydarzenie. Dziś myślimy o tym, co dokonało się na Kalwarii – mówił ks. proboszcz Stefan Radziszewski w porannej audycji na antenie Radia eM Kielce.

Jak podkreślił ks. Radziszewski, dziś nasze serca przenoszą się pod krzyż Chrystusa. – To krzyż, na którym Jezus umarł za nasze grzechy, za każdego z nas. Dziś nasze serca przykładamy do serca Jezusa, przypominamy sobie słowa Ewangelii Jana. Czytamy w niej o przebiciu boku Chrystusa, z którego wypłynęła woda i krew – mówił.

Jak dodał nasz ksiądz proboszcz, śmierć Jezusa dała początek sakramentom. – Patrzenie na serce Jezusowe, na tego który dla nas umarł i zmartwychwstał, jest najcudowniejszą rzeczą, która może nam się przydarzyć – podkreślił ks. Radziszewski.

   > Posłuchaj całej audycji