Aktualności

W Wielki Piątek adorujemy krzyż

W mękę Chrystusa wpatrujemy się nieustannie, nie tylko w Wielki Piątek. Jest to dla nas, chrześcijan, najważniejsze wydarzenie. Dziś myślimy o tym, co dokonało się na Kalwarii – mówił ks. proboszcz Stefan Radziszewski w porannej audycji na antenie Radia eM Kielce.

Jak podkreślił ks. Radziszewski, dziś nasze serca przenoszą się pod krzyż Chrystusa. – To krzyż, na którym Jezus umarł za nasze grzechy, za każdego z nas. Dziś nasze serca przykładamy do serca Jezusa, przypominamy sobie słowa Ewangelii Jana. Czytamy w niej o przebiciu boku Chrystusa, z którego wypłynęła woda i krew – mówił.

Jak dodał nasz ksiądz proboszcz, śmierć Jezusa dała początek sakramentom. – Patrzenie na serce Jezusowe, na tego który dla nas umarł i zmartwychwstał, jest najcudowniejszą rzeczą, która może nam się przydarzyć – podkreślił ks. Radziszewski.

   > Posłuchaj całej audycji

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.