Aktualności

Wakacyjna Kolonia w Kotlinie Kłockiej

20 lipca 2018 roku dzieci i młodzież z naszej parafii udali się na wypoczynek w Kotlinę Kłodzką do Dusznik-Zdroju. Wyjazd rozpoczął się od krótkiej modlitwy i błogosławieństwa księdza kanonika. Na uczestników kolonii czekało mnóstwo atrakcji. Już pierwszego dnia zwiedzili kopalnię srebra w Tarnowskich Górach. Z podobnym klimatem spotkali się w podziemnym mieście Osówka, gdzie pochłonęli dużą dawkę wiedzy historycznej. Nie zabrakło również dreszczyku emocji podczas przejścia ekstremalną trasą po mostkach nad wodą. Nie wszyscy wyszli stamtąd susi. 😉 Nie mniej radości sprawiły młodzieży spacery po górach, takich jak Zieleniec czy Szczeliniec.

Jednak ich faworytem została bez wątpienia „Ścieżka w chmurach” w Czechach, gdzie po wjeździe wyciągiem chodzili po drewnianej konstrukcji, na szczycie której mogli podziwiać piękne widoki (lub zmagać się z lękiem wysokości). Najweselszą częścią tego dnia był zjazd rurą z góry. Po stronie czeskiej zawitali również w Skalnym Mieście, w którym zachwycali się przeróżnymi kształtami kamieni wyrzeźbionych siłami natury. Innego dnia uczestnicy mieli okazję samodzielnie czerpać papier w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, który potem dostali jako pamiątkę. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła również wizyta w Zamku Książ oraz we Wrocławiu, w którym oczywiście nie ominęli zoo. Popołudniami młodzież spotykała się przed ośrodkiem. Można było dołączyć się do gry w piłkę siatkową, badmintona lub tańca. Każdego dnia uczestniczyli w Eucharystii, na której zawsze służyli ministranci oraz śpiewała schola. Uczestnikom kolonii bardzo spodobała się również gra terenowa zorganizowana przez ich wspaniałych wychowawców oraz zabawa harcerska – berek farbami – która była pomysłem najstarszej koleżanki. Wiele radości przyniosło ognisko – objawiała się ona wesołym śmiechem i śpiewem. Wspólne więzi budowało również cowieczorne śpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

Niestety – nic, co dobre, nie trwa wiecznie. Tydzień minął młodzieży szybciej, niż by tego chciała i 28 lipca musieli wrócić do Kielc. W drodze powrotnej uczestniczyli we Mszy Świętej w Sanktuarium Św. Anny. Smutek rozłąki został stłumiony przez radosne oblicza bliskich witających swoje pociechy z powrotem w domu. Dziękujemy za organizację i opiekę w czasie wyjazdu p. Beacie i Krzysztofowi Borcuch, p. Małgorzacie i Krzysztofowi Kaczmarczyk, p. Edycie i Mariuszowi Pyczek oraz ks. Marcinowi.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.