Aktualności

Wierzyć dzisiaj (2)

Październikowe spotkania z ks. Franciszkiem Blachnickim

Oto co najważniejsze w modlitwie: aby być sobą. Bez żadnej sztuczności, stanąć przed Panem Jezusem takim, jakim się jest. Panie, stoję przed Tobą nagi, nędzny, grzeszny. Przyznać się do swojej nędzy, być sobą. Rozmawiać z Panem Jezusem jak z przyjacielem, z największą prostotą i szczerością.

 

Istota modlitwy polega na zajmowaniu swej świadomości Bogiem. Nie chodzi w modlitwie o to, aby Boga zająć sobą  i swoimi sprawami, ale by siebie zając Bogiem!

 

Pokora jest zwątpieniem o sobie, aby rzucić się w objęcia Boga. Człowiek pokorny niczego się nie domaga, lecz wszystko przyjmuje jako niezasłużony dar. Pokorny dziękuje nieustannie za wszystko.

 

Bóg nie żąda od nas niczego więcej, jak wytrwania w obowiązku chwili obecnej. A na tę chwilę obecną zawsze daje wystarczającą łaskę.

 

Za wszystko trzeba dziękować… Bóg wie lepiej, jak pokierować wszystkim i zawsze wyprowadzi wszystko ku dobremu. Nic tak nie umacnia naszej wiary jak postawa nieustannego dziękczynienia. Dzięki temu, że potrafimy zdobyć się na dziękczynienie, od razu pada światło na nasze życie i zaczynamy myśleć po Bożemu.

 

Chrystus nie jest dla wybranych, dla jakiejś arystokracji duchowej. On przyszedł zbawić wszystkich ludzi, a najwięcej kocha tych, którzy najbardziej potrzebują Jego pomocy. On pochyla się nad tymi, którzy są najbardziej chorzy, którzy najbardziej są od Niego oddaleni. Przychodzi leczyć, wyzwalać, podnosić i ratować.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.