Wiosna, wiosna!

Podobno nieszczęścia chodzą parami… jedna niedola jeszcze się nie skończyła, a już następna nadciąga. Najpierw epidemia, teraz wojna! Ale szczęście też podróżuje w towarzystwie. Można nawet powiedzieć, że szczęścia przychodzą trójkami! W naszej parafii widzimy to w pierwszych wiosennych promieniach słońca.

Wczorajsza niedziela – Trzecia Niedziela Wielkopostna – to niedziela maryjna, rekolekcyjna i patriotyczna. Maryjna, ponieważ rozpoczęło się tygodniowe nawiedzenie Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Nasza parafia nagle otrzymała nowy adres: rue du Bac 140… to właśnie pod tym paryskim adresem Niepokalana objawiła się świętej Katarzynie.

W niedzielę również rozpoczęły się nasze parafialne rekolekcje, podczas których studiujemy dzieje Tobiasza, a właściwie Archanioła Rafała, Tobiasza i Sary. A pomaga nam w tym dzielny ks. Grzegorz Stachura. Najwybitniejsi uczestnicy kursu pływania w rzece Tygrysie już stoczyli walkę z okropnym potworem.

A trzecia szczęśliwa nowina-modlitwa to niedzielna Msza w intencji Ojczyzny. Z udziałem posła RP, pana Krzysztofa Lipca, który skutecznie wspiera starania o renowację naszego starego kościółka. Przez cały lipiec modliliśmy się tam na różańcu, więc niechaj nikogo nie dziwi, że Pan Poseł Lipiec wpisał się na listę przyjaciół tej zabytkowej świątyni.

Wiosna 2022: maryjna, rekolekcyjna i patriotyczna…! Niechaj Pan Bóg nas wszystkich obdarzy błogosławieństwem pokoju.

 

Ilustracja: Jacek Malczewski, Tobiasz i Parki (1912)