Aktualności

Wprowadzenie Relikwii Krwi św. Jana Pawła II

We wtorek, 2 lutego 2021 r. obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji zwane jest Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. rano i wieczorem święciliśmy świece – gromnice.

Wyjątkową uroczystość przeżywaliśmy w czasie Mszy św. o godz. 17.00. Eucharystii przewodniczył ks. dr Mirosław Cisowski – wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa, który dokonał wprowadzenia Relikwii Krwi św. Jana Pawła II. Relikwie Papieża Polaka otrzymała nasza parafia od Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza 8 stycznia br.

 

Podczas tej Mszy św. zostały poświęcone świece dzieciom klas III – przygotowującym się do I Komunii Świętej. Na dzień wprowadzenia relikwii dzieci wykonały prace plastyczne pt.: „Papież na Białogonie”. Piękne tryptyki zostały ułożone przed ołtarzem.

W czasie homilii ks. Proboszcz zapowiedział rozpoczęcie w naszej parafii Wielkiej Nowenny Białogońskiej, która będzie trwała przez 9 lat. – Parafia zostanie podzielona na 9 rejonów, według tytułów papieskich encyklik. Nowenna będzie się rozpoczynała zawsze 9 dnia miesiąca, a kończyła 17 – kiedy to w naszym kościele odprawiamy Mszę św. wotywną o Przemienieniu Pańskim – mówił ks. Proboszcz.

Przypominamy także, że w ramach akcji #Święty4ever, każdego dnia o godz. 21.37 kuranty z naszej wieży, wygrywając Barkę, wzywają nas do podjęcia modlitwy za wst. Św. Jana Pawła II w godzinie jego śmierci. Należy odmówić jedno „Zdrowaś Maryjo” i na chwilę zatrzymać się nad jednym wezwaniem z Litanii do św. Jana Pawła II.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.