Wprowadzenie Relikwii Krwi św. Jana Pawła II

We wtorek, 2 lutego 2021 r. obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji zwane jest Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. rano i wieczorem święciliśmy świece – gromnice.

Wyjątkową uroczystość przeżywaliśmy w czasie Mszy św. o godz. 17.00. Eucharystii przewodniczył ks. dr Mirosław Cisowski – wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa, który dokonał wprowadzenia Relikwii Krwi św. Jana Pawła II. Relikwie Papieża Polaka otrzymała nasza parafia od Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza 8 stycznia br.

 

Podczas tej Mszy św. zostały poświęcone świece dzieciom klas III – przygotowującym się do I Komunii Świętej. Na dzień wprowadzenia relikwii dzieci wykonały prace plastyczne pt.: „Papież na Białogonie”. Piękne tryptyki zostały ułożone przed ołtarzem.

W czasie homilii ks. Proboszcz zapowiedział rozpoczęcie w naszej parafii Wielkiej Nowenny Białogońskiej, która będzie trwała przez 9 lat. – Parafia zostanie podzielona na 9 rejonów, według tytułów papieskich encyklik. Nowenna będzie się rozpoczynała zawsze 9 dnia miesiąca, a kończyła 17 – kiedy to w naszym kościele odprawiamy Mszę św. wotywną o Przemienieniu Pańskim – mówił ks. Proboszcz.

Przypominamy także, że w ramach akcji #Święty4ever, każdego dnia o godz. 21.37 kuranty z naszej wieży, wygrywając Barkę, wzywają nas do podjęcia modlitwy za wst. Św. Jana Pawła II w godzinie jego śmierci. Należy odmówić jedno „Zdrowaś Maryjo” i na chwilę zatrzymać się nad jednym wezwaniem z Litanii do św. Jana Pawła II.