Aktualności

Wprowadzenie relikwii św. Rity

Ostatnia niedziela października była w naszej parafii obchodzona jako „Niedziela ze Świętymi”. W tym dniu odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rity, które otrzymaliśmy od Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

Słowo Boże w czasie Mszy świętych głosił ks. kanonik Janusz Mularz, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej, gdzie od 2016 roku rozwija się kult św. Rity. Kaznodzieja przytoczył kilka świadectw otrzymanych łask, które złożyli wierni wytrwale modlący się za wstawiennictwem tej włoskiej zakonnicy oraz zachęcał do żarliwej modlitwy za wstawiennictwem świętych.

Na Mszę świętą o godz. 10.00 przybyli do naszej parafii Święci i Błogosławieni, w których postacie wcieliły się nasze dzieci, a przy figurze Matki Bożej Fatimskiej można było oddać cześć relikwiom świętych i błogosławionych.

Foto: Sławomir Mazur

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.