Wtorkowa Modlitwa za Ojczyznę

We wtorek, 3 maja 2022 r. przeżywaliśmy Uroczystość NMP Królowej Polski. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny.

Popołudniowe nabożeństwo majowe zostało odprawione przy figurce Matki Bożej – przy starym kościele.

A w czasie każdej Mszy świętej – patriotyczno-eucharystyczna „Ewangelia Młodych”.

   > Ewangelia Młodych – 03.05.2022 r.

 

ZADANIE DOMOWE

Czwartego maja, czyli jutro, święto patrona strażaków i hutników, świętego Floriana. Z tej okazji zadajemy osobliwe zadanie domowe. Najczęściej, podczas świętowania urodzin, jubilat musi pomyśleć sobie jakieś życzenie, a dopiero potem zdmuchnie świece na torcie urodzinowym. W tym tygodniu odwróćmy tę kolejność. Najpierw zapalmy świecę, a potem pomyślmy nasze życzenia. A nawet wypowiedzmy je głośno: odmawiając trzy „Zdrowaśki”. Pierwszą za naszą Ojczyznę. Drugą za naszą rodzinę. I wreszcie trzecia „Zdrowaśka” – o pokój na świecie.