Aktualności

Wtorkowa Modlitwa za Ojczyznę

We wtorek, 3 maja 2022 r. przeżywaliśmy Uroczystość NMP Królowej Polski. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny.

Popołudniowe nabożeństwo majowe zostało odprawione przy figurce Matki Bożej – przy starym kościele.

A w czasie każdej Mszy świętej – patriotyczno-eucharystyczna „Ewangelia Młodych”.

   > Ewangelia Młodych – 03.05.2022 r.

 

ZADANIE DOMOWE

Czwartego maja, czyli jutro, święto patrona strażaków i hutników, świętego Floriana. Z tej okazji zadajemy osobliwe zadanie domowe. Najczęściej, podczas świętowania urodzin, jubilat musi pomyśleć sobie jakieś życzenie, a dopiero potem zdmuchnie świece na torcie urodzinowym. W tym tygodniu odwróćmy tę kolejność. Najpierw zapalmy świecę, a potem pomyślmy nasze życzenia. A nawet wypowiedzmy je głośno: odmawiając trzy „Zdrowaśki”. Pierwszą za naszą Ojczyznę. Drugą za naszą rodzinę. I wreszcie trzecia „Zdrowaśka” – o pokój na świecie.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.