Wybieram modlitwę! (konkurs)

W ostatnią niedzielę października można wygrać… ale najpierw należy przeczytać!

Przeczytać jeden z piętnastu fragmentów z naszego opracowania o modlitwie Hieronimianum, sprzed trzech lat, które na pewno leży gdzieś na półce w naszym domu… jest też do odnalezienia na stronie internetowej parafii:

Szkoła Duchowości. Hieronimianum 2020.

Przez tydzień studiujemy jeden (tylko jeden) fragment o modlitwie (ja wybieram numer 8), a w niedzielę po Mszy Świętej zgłaszamy się do Dzieciaka z pytaniem dedykowanym naszego fragmentowi (czyli do kogoś z numerem 8, chociaż jeżeli czytałem Hieronimianum (XI), to należy poszukać kogoś z numerem 11), który stawia nam proste pytanie. Wystarczy dobra odpowiedź i… odbieramy nagrodę-niespodziankę!

A oto zestaw 15 pytań do 15 fragmentów „Hieronimianum”:

1. Nie bądźmy samotnymi żeglarzami, ale płyńmy w łodzi Kościoła. Nikt nie idzie do nieba sam, jak uczy ulubiony święty Jana Pawła II – kim jest ów ulubiony Święty Papieża?

2. Wyjaśniając nasze „problemy” z modlitwą, pewien kardynał cytuje słowa Świętej karmelitanki: „Już nawet nie wiem, czy wierzę w to, co śpiewam”. Kto jest ich autorem?

3. Kto jest autorem rady: Nie wysilajcie się na piękne i wytworne wyrazy, ale mówcie w prostych słowach, wychodzących wprost z serca?

4. Nie wolno się jednak lękać, Pan Bóg nieustannie dopomaga… Kto jest autorem pocieszających słów: wola Boża spełni się mimo zazdrości ludzkiej?

5. Kim był Ojciec John Chapman podczas pierwszej Wojny Światowej?

6. Kto opisał króla malabarskiego, który nosił na szyi różaniec z 104 drogimi kamieniami?

7. Który hiszpański Święty wzywa do codziennie nowego entuzjazmu, by mistyk nie zmienił się w cynika, a zakochany nie stał się znudzonym wędrowcem, który ciągle szuka okazji do odpoczynku?

8. W modlitwie powtarzajmy z przekonaniem: „Panie, wierzę”, aby wkrótce nauczyć się mówić…?

9. Podaj imię arcybiskupa, który napisał podręcznik duchowości pt. Odwaga modlitwy?

10. W kim mieszka ogień i oryginalność?

11. Kto uczy, że często modlitwa staje się mozolną walką o zapomnienie o sobie?

12. Który polski mnich naucza, iż modlitwa nie jest sztuką dla sztuki, ale duchowym zmaganiem, które znajduje swój konkretny wyraz w codziennym życiu człowieka?

13. Dokończ zdanie: Pamiętaj, że Pan Bóg nigdy nie przestaje zaskakiwać, że człowiek najpiękniejszy jest wtedy, gdy gości w swoim sercu Boga. Że nie ma nic straszniejszego od… od czego?

14. Kto uczy o prawdziwie chrześcijańskim domu, w którym rodzice czytają swoim dzieciom przed snem Pismo święte, wspólnie odmawiają różaniec, każdą kolejną czynność traktują jako służbę bliźnim?

15. Kto głosił prawdę o pięknie i dobroci, które są zachwycającym darem Boga dla człowieka?

Odpowiadasz poprawnie na jedno pytanie – i Ślimakowa Widokówka jest Twoja…!