Wyjątkowa Rodzina

W Rzymie rozpoczyna się Światowe Spotkanie Rodzin, a u nas inspirujący tekst o czterech rodzajach miłości. Warto podać dalej…

Kiedy ptak żyje, zjada mrówki, ale kiedy ptak umiera, mrówki go zjadają. Czasy i okoliczności mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Więc nie próbuj nikogo zmieniać i nie dewaluuj niczego wokół siebie. Możesz mieć dzisiaj władzę, ale pamiętaj: czas jest znacznie silniejszy niż ktokolwiek inny!

Wiedz, że drewno daje milion zapałek, ale jedna zapałka wystarczy, aby spalić miliony drzew. Żyj w ruchu i czyń dobrze! Czas jest jak rzeka: nigdy nie możesz dwukrotnie dotknąć tej samej wody, ponieważ woda, która minęła, już nigdy nie przepłynie. Ciesz się każdą minutą swojego życia i pamiętaj: Nigdy nie szukaj atrakcyjnego wyglądu, ponieważ zmienia się on w czasie. Nie szukaj idealnych ludzi, bo ich nie ma. Przede wszystkim poszukaj kogoś, kto zna swoją wartość i cię docenia.

Miej cztery rodzaje miłości: Bóg; życie; Rodzina; przyjaciele. Bóg, ponieważ jest panem życia; życie, ponieważ jest krótkie; rodzina, ponieważ jest wyjątkowa; przyjaciele, ponieważ są rzadcy!