Wystawa (nie) tylko dla Stulatków

W naszym kościele odbył się wernisaż wystawy filatelistyczną „Jan Paweł ll – w stulecie urodzin”. Gościem specjalnym był 100-letni listonosz – pan Władysław Szlęzak, nasz parafianin.

16 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek. Z tej okazji Poczta Polska we współpracy z kielecką parafią zorganizowała wystawę poświęconą postaci św. Jana Pawła II.

– Szczególnie się cieszę, że na naszym otwarciu gości pan Władysław Szlęzak, nasz parafianin. Był on listonoszem, a w sierpniu skończył 100 lat – powiedział ks. proboszcz Stefan Radziszewski.

– Czuję ogromną radość, ponieważ odbyła się taka piękna uroczystość. To wielki zaszczyt, że zostałem zaproszony. Bardzo dobrze, że się jednoczymy i pamiętamy o tak ważnych postaciach – mówił Władysław Ślęzak.

Jak podkreślał ks. Radziszewski właśnie setna rocznica przyjścia na świat listonosza była dla niego impulsem do zorganizowania tego spotkania. Wyszedł on z inicjatywą do Poczty Polskiej w Kielcach, która pozytywnie odpowiedziała na to wezwanie.

– Na przygotowanych przez nas kilkunastu planszach, zaprezentowane zostały znaczki upamiętniające pontyfikat papieża Polaka. Znajdują się na nich m.in. wizyty duszpasterskie Jana Pawła II w Polsce oraz jego kanonizacja – mówił Tomasz Wiatrowski, wicedyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Kielcach.

Zgromadzeni wierni mieli szanse zobaczyć najpiękniejszy znaczek sakralny na świecie. Właśnie ten z kanonizacja Karola Wojtyły otrzymał taki tytuł.

tekst za: emkielce.pl

Foto: Sławomir Mazur