XII DNI ZE ŚWIĘTYM JÓZEFEM – List do Parafian

Kochani moi, w diecezji kieleckiej od 1 maja pielgrzymuje Święty Józef. W każdej parafii ten potężny Patron gości przez tydzień, w naszej będą to pierwsze dni czerwca (5–12 czerwca).  Proponujemy, aby zamiast tygodnia, przeżyć dwanaście dni ze Świętym Józefem. Pierwsze trzy dni byłyby naszym małym parafialnym adwentem (2–4 czerwca), czasem oczekiwania na przybycie Dostojnego Gościa, zaś niedziela 13 czerwca – z Nabożeństwem Fatimskim – stanowiłaby zwieńczenie tych świętych dni. Początkowo Święty zatrzyma się w starym kościółku (sobota – niedziela – poniedziałek), aby następnie w procesji światła przemieścić się do nowej świątyni, z której – w sobotę, 12 czerwca – uda się do parafii Miłosierdzia Bożego.

TEMATYKA SPOTKAŃ ZE ŚWIĘTYM JÓZEFEM
(2 – 13 czerwca 2021)

2 czerwca – W Sercu Świętej Rodziny: Msza święta o godz. 17:00 z modlitwą o dobre przeżycie Nawiedzenia Świętego Józefa – o łaski dla naszych rodzin, dla całej naszej parafii

3 czerwca – BOŻE CIAŁO: Dzień dziękczynienia za obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie

4 czerwca – W blasku Piękna: Nowenna Białogońska do Świętego Jana Pawła II,  który uczy nas zaufania do Ojca, który jest w niebie (godz. 18:00)

5 czerwca – W cieniu ciszy: ŚWIĘTY JÓZEF PRZYCHODZI (Stary Kościół)

6 czerwca– Jak modlić się ze Świętym Józefem? – Niedziela świętowania

7 czerwca – Droga milczenia na ścieżkach życia – ŚWIĘTY JÓZEF PRZYCHODZI (Nowy Kościół). Procesja światła ze Świętym Józefem o godz. 20:30

8 czerwca – Recepta na młodość – Msza święta z udzieleniem Sakramentu Chorych (godz. 17:00)

9 czerwca – Przemiana serca – Dzień Pokuty i Pojednania (spowiedź od godz. 16:00) Różaniec dla Mężczyzn – godz. 20:30

10 czerwca – Chleb niebieski – Oktawa Bożego Ciała

11 czerwca – Ojcowie i Synowie – Ojcowie udzielają błogosławieństwa swoim synom  (w wieku 12 – 17 lat) – Msza święta o godz. 17:00. Czuwanie ze Świętym Józefem (godz. 18:00)

12 czerwca – Oblubieniec i Robotnik – Akt zawierzenia rodzin naszej parafii Świętemu Józefowi – Msza święta z pożegnaniem Obrazu Świętej Rodziny (godz. 17:00)

13 czerwca– Niedziela Rodziny – Dziękczynienie za łaskę nawiedzenia Świętego Józefa

Niechaj te czerwcowe Dni Świętego Józefa będą dla całej parafii czasem modlitwy i skupienia, pogłębienia wiary, umocnienia więzi rodzinnych i radosnego świadectwa Ewangelii, która jest naszą drogą do nieba. Prośmy Świętego Józefa o wstawiennictwo we wszystkich naszych sprawach, niechaj będzie nam potężnym orędownikiem u tronu Miłosierdzia Bożego:

Ojcze wiary trudnej, chroń nas przed niewiarą i wygodnictwem!

Mężu troskliwy, niech nie będzie rozbitych małżeństw i dzieci niczyich!

Obrońco Chrystusa, stań po stronie pokrzywdzonych i biednych!

Żywicielu Rodziny, niech Chrystus w głodnych otrzyma pajdę chleba!

Stróżu Dziewicy, stań między zakochanymi!

Robotniku Nazaretański, naucz nas rzetelnie pracować!

Kotwico nieszczęśliwych, zakwitnij różą w cierpieniach!

Aniele umierających, na progu wieczności rękę podaj!

Patronie szarych dni, bądź nam słońcem wiosennym!

ŚWIĘTY JÓZEFIE, MÓDL SIĘ ZA NAMI!