XXIII Diecezjalny Dzień Ministranta

Za nami 23. Diecezjalny Dzień Ministranta, w tym roku przeżywany pod hasłem „Wierzymy w Kościół Chrystusowy”, w parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Spotkanie rozpoczęło się od konferencji pod tym samym hasłem, następnie usłyszeliśmy świadectwo alumna IV roku – Jakuba Sobótki.

Punktem centralnym była Msza Święta pod przewodnictwem abp Henryka Jagodzińskiego – Nuncjusza Apostolskiego w Ghanie (jako neoprezbiter pełnił posługę w owej parafii). Po Mszy Świętej, na której ksiądz arcybiskup ustanowił dla naszej diecezji 40 ceremoniarzy był czas na posiłek, wymianę doświadczeń jak służba ministrancka wygląda poza granicami Białogonu oraz inne atrakcje (a było ich trochę!). Zwieńczeniem spotkania był mecz rozgrywany pomiędzy księżmi a zwycięzcami Piłkarskiej Ligi Ministranckiej – drużyną z Łopuszna. Pośród licznych kibiców, na trybunach zdecydowanie głośnością i jakością dopingu wyróżniali się ministranci z Białogonu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 7:2 ekipy księży, w której wystąpił również ks. Michał.

Kolejny, XXIV Dzień Ministranta odbędzie się w parafii Bożego Grobu w Miechowie.