Aktualności

XXXVI Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę

W dniu 5 sierpnia Mszą Święta o godz. 17.00 w Wiślicy rozpocznie się XXXVI Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją nieśmy światu Chrystusa”. Tegoroczna pielgrzymka jest niejako zobligowana wydarzeniami 100 rocznicy objawień w Fatimie oraz 140-leciem objawień w Gietrzwałdzie. Przez te 8 dni pielgrzymi będą rozważać tajemnice objawień Matki Bożej i modlić się za wszystkie kraje i kontynenty.

W tych 'rekolekcjach w drodze’ weźmie udział 13 grup z różnych dekanatów oznaczonych przypisanymi kolorami. Czternastą grupą będzie Grupa Papieska, zwana grupą duchową. Zaproszeni są do niej wszystkie osoby chore, cierpiące oraz te, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć fizycznie udziału w pielgrzymce, a chciałyby wesprzeć duchowo pątników. Swój udział w pielgrzymce zapowiedział także Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Biskup Jan Piotrowski.

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału mogą zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w naszej parafii. Więcej informacji na temat XXXVI Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę można znaleźć na stronie Piesza Pielgrzymka Kielecka.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.