XXXVI Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę

W dniu 5 sierpnia Mszą Święta o godz. 17.00 w Wiślicy rozpocznie się XXXVI Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją nieśmy światu Chrystusa”. Tegoroczna pielgrzymka jest niejako zobligowana wydarzeniami 100 rocznicy objawień w Fatimie oraz 140-leciem objawień w Gietrzwałdzie. Przez te 8 dni pielgrzymi będą rozważać tajemnice objawień Matki Bożej i modlić się za wszystkie kraje i kontynenty.

W tych 'rekolekcjach w drodze’ weźmie udział 13 grup z różnych dekanatów oznaczonych przypisanymi kolorami. Czternastą grupą będzie Grupa Papieska, zwana grupą duchową. Zaproszeni są do niej wszystkie osoby chore, cierpiące oraz te, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć fizycznie udziału w pielgrzymce, a chciałyby wesprzeć duchowo pątników. Swój udział w pielgrzymce zapowiedział także Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Biskup Jan Piotrowski.

Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału mogą zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w naszej parafii. Więcej informacji na temat XXXVI Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę można znaleźć na stronie Piesza Pielgrzymka Kielecka.