Aktualności

Z Minnesoty na Białogon

Centrum Vinci w Podzamczu Chęcińskim dotarło do potomków kobiety, którą ponad 500 lat temu portretował Leonardo da Vinci, znanej jako Mona Lisa.

„Praprawnuczka” Giocondy odnalazła się w Minnesocie (USA), to pochodząca z Włoch Cristina Sliwinsky. Jej dziadek, Antoni, mieszkał przed wojną na Białogonie, skąd wyemigrował do Ameryki, a tam poślubił pochodzącą z Florencji babcię Cristiny.

Niewykluczone, że Pani Cristina przyjedzie do Polski już w czerwcu, zaś romantyczna historia Giocondy z początków XX wieku zostanie zekranizowana przez… Quentina Tarantino. W roli Antoniego Śliwińskiego podobno wystąpi Rafał Zawierucha.

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.