Aktualności

Za nami Parafialny Rajd Rowerowy

W poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r. – w Święto Matki Bożej Anielskiej – odbył się Parafialny Rajd Rowerowy.

Jak mówią uczestnicy: Generalnie pogoda nas nie rozpieszczała. W godzinie startu przez parafię przeszła ulewa. Ale nas nie wystraszyła. Jak deszcz nieco ustał ruszyliśmy na trasę. Na początku celem były Pietraszki, potem rowery skierowaliśmy w stronę Karczówki.

Na metę w starym kościółku przybyliśmy z małym poślizgiem. Mimo drobnego zmęczenia uczestniczyliśmy we Mszy świętej modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Eucharystia, której przewodniczył ks. Tomasz sprawowana była za uczestników lipcowej modlitwy różańcowej.

W rajdzie uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Trasę zaplanował nasz parafianin Kazimierz Mądzik.

 

 

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.