Aktualności

Zagadka dla Trzecioklasistów

Zagadka majowa dla uczniów klas trzecich, a nawet zagadka komunijna,

ponieważ jej rozwiązanie przewidziano na 20 maja, czyli w uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej 

Jak powszechnie wiadomo, przy remoncie starego kościoła w naszej parafii na Białogonie trudzą się i mozolą Dzielni Górale, którzy przybyli do nas: 

      A) z HAŁASOWA – bo ciągle hałasują i słychać ich z odległości 40 kilometrów, 

      B) z KŁOPOTOWA – bo same z nimi problemy, których nawet Święta Rita nie potrafi rozwiązać, 

      C) z CHOCHOŁOWA – bo tam są ludkowie pracowici i pobożni, co to jak zrobią robotę, to syćkim się podobo i kozdy musi zawołać: „Ho, ho, ho…! Jak tu u Wos piknie…! Hej!”

Wszystkich Trzecioklasistów zapraszamy już dzisiaj do odnowionego kościółka, cho… cho… chociaż jeszcze nie wiemy, kiedy… 20 czerwca… albo 20 lipca… albo 20 sierpnia…? Jakiś dwudziesty dzień miesiąca wybierzemy, aby już po Pierwszej Komunii Świętej modlić się w naszym starym-nowym kościele. I jak w Niedzielę Miłosierdzia – w ramach Wielkanocnego Portretu Rodzinnego – wołaliśmy: „Jezu, ufam Tobie”, tak teraz wspólnie zaśpiewamy „Wielkanocne dzwony”, na góralską nutę! 

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.