Aktualności

Zagadka „po nieszporach” (filmowa)

Co łączy Karmel, Stanisława Lema i Staw Białogoński?

Odpowiedź na tę wieczorną zagadkę odnajdziemy w krótkim filmiku, który opowiada o pobożności maryjnej. Skoro jutro święto Matki Bożej Szkaplerznej, czyli Matki Bożej z Góry Karmel (a w naszej parafii modlimy się przez wstawiennictwo Świętych Karmelu, św. Teresy Wielkiej i św. Jana od Krzyża, których relikwie znajdują się w nowym kościele), więc zapraszamy na projekcję, której finał jest wzruszający… 

Wyobraźcie sobie, iż na adres białogońskiej parafii nadesłano list, którego autorem jest… Stanisław Lem. Ten od Solaris, od pilota Pirxa i od Cyberiady. Filozof, futurolog, a nawet prorok. Pan Lem pisze do nas o pięknym wydarzeniu, które już… za dwa lata!

Oto 16 lipca 2025 roku, w święto Matki Bożej z Góry Karmel, Szkaplerznej (z okazji 850-lecia urodzin świętego Szymona, któremu Matka Boża objawiła szkaplerz święty), na Białogońskim Stawie odbywa się piękna uroczystość!  A zatem zapraszamy na projekcję, której finał jest wzruszający… 

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.