Zagadka „po nieszporach”

Ktokolwiek przechodzi obok kościoła na Białogonie (ul. Kolonia 34) musi przez chwilę popatrzeć na urokliwą ikonę Przemienienia Pańskiego. Na niej oczywiście Chrystus Przemieniony, rozmawiający z Eliaszem i Mojżeszem, oraz trójka apostołów.

I tutaj pojawia się mała wakacyjna zagadka: do którego z tej trójki na dole podobny jest nasz proboszcz, Stefan Achilles Białogoński:

A) do apostoła, który chwycił się za głowę?

B) do tego, który ukrył twarz w dłoniach?

C) do trzeciego apostoła, który płacze?

Odpowiedź już jutro, w okolicach Apelu Jasnogórskiego:)

Oczywiście właściwa odpowiedź to… „C”! Nie dlatego, że pierwszy z prawej apostoł to beksa (płacze), ale ponieważ prezentuje piętę oraz

ścięgno Achillesa!

A przy okazji dodajmy obrazek ze stosownym cytatem ze Świętego Augustyna:

Lubimy bieganie. Lubimy Au Gustyna:)