„Wody Jordanu, weselcie się, nasz Zbawiciel przychodzi”

W Adwencie od poniedziałku do soboty o godz. 17:00 odbywaliśmy adwentową podróż do Betlejem. Towarzyszył nam przewodnik nazwany GiePe-Esem (lepiej wymawiać po polsku!). Gabriel Prowadzi Skutecznie!

Trudno tego nie wiedzieć, jeśli zna się historię biblijną i wszystkie meandry historii biblijnych postaci. A że syndromem współczesności jest słuchanie w drodze głosu polecającego „skręć w prawo”, „zawróć, o ile to możliwe” – czemu by tego nie wykorzystać? Ba – nawet głos naszego GiePeEsa jest oryginalny, gdyż poprosiliśmy o nagranie kwestii anioła Gabriela pana Jarosława Juszkiewicza, który użycza głosu Google Maps.

Start w Nazarecie, meta w Betlejem, 150 km do pokonania – to plan na 20 dni tegorocznego Adwentu.

 

 

A tak było rok temu…