Rozpoczęliśmy Wielki Post

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, który przygotowuje nas do obchodu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele miały miejsce o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Homilię wygłosił ks. Proboszcz. 

Przypominamy, że Wielki Post to czas, w którym nie organizujemy i nie uczestniczymy w zabawach. Warto również przypomnieć, że w każdy piątek (nie tylko w Wielkim Poście) zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponadto dwa razy w roku: w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym dwóch mniejszych i jednego do syta. Prawem o wstrzemięźliwości związane są osoby, które ukończyły 14. rok życia, a prawem o poście ścisłym osoby między 18 a 60 rokiem życia.

Zachęcamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia!

 

  > Słowo Przewodniczącego KEP na Wielki Post 2021 r.

 

  > Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2021 r.