Aktualności

Rozpoczęliśmy Wielki Post

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, który przygotowuje nas do obchodu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele miały miejsce o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Homilię wygłosił ks. Proboszcz. 

Przypominamy, że Wielki Post to czas, w którym nie organizujemy i nie uczestniczymy w zabawach. Warto również przypomnieć, że w każdy piątek (nie tylko w Wielkim Poście) zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponadto dwa razy w roku: w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli ograniczenie posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym dwóch mniejszych i jednego do syta. Prawem o wstrzemięźliwości związane są osoby, które ukończyły 14. rok życia, a prawem o poście ścisłym osoby między 18 a 60 rokiem życia.

Zachęcamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia!

 

  > Słowo Przewodniczącego KEP na Wielki Post 2021 r.

 

  > Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2021 r.

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.