Zdjęcie Jubileuszowe

Dzisiaj, 22 września 2023 r., obchodzimy 10 rocznicę poświęcenia nowego kościoła parafialnego na kieleckim Białogonie.

Z tej okazji publikujemy zdjęcie Pewnego Młodego Parafianina ze starego kościółka oraz uroczy dialog:

Pani Paulina: Taki piękny kościół, że młodego po 20 minutach wyciągnęłam z płaczem:)

Ks. Tomek: Super, z pewnością rodzi się nowe powołanie!

a także tekst pieśni, śpiewanej przez cały tydzień w starym kościele:

Ave Maria

Pieśń ku czci Niepokalanej i Wniebowziętej śpiewana w starym kościele na Białogonie w oczekiwaniu na Srebrny Jubileusz Apostolatu Maryjnego

1. Zdrowaś Mario, Łaski pełna

Pan jest z Tobą, z Tobą Pan

Święta Mario, Matko Boga

Ty za nami wstawiaj się!

2. O Maryjo, o Maryjo

Matko nasza, Matko ma

O Maryjo, o Maryjo

Ty za nami wstawiaj się!

3. Bądź Królową naszych rodzin

Bądź radością w smutne dni

Bądź nam Matką

w chwale Nieba

gdy na ziemi gorzkie łzy

AVE, AVE… MARIA! AVE, AVE… MARIA!