ŻEGNAJ, FEJSBUKU!

Niestety, w tym roku nie odnajdziecie relacji z Niedzieli Palmowej na naszym „parafialnym fejsbuku”. Z prostej przyczyny – likwidujemy fejsbukowe konto naszej parafii. Oczywiście, wszelkie informacje z życia Białogońskiej Wspólnoty dostępne będą nadal na stronie internetowej parafii.

Żyjemy w osobliwych czasach. Fejsbuk – jak cały współczesny świat – przynosi ze sobą morze rozmaitych możliwości: jest w nim wiele rzeczy dobrych i wiele rzeczy złych, wiele rzeczy potrzebnych i wiele niepotrzebnych.

Warto jednak postawić pytanie: czy to „my” korzystamy z fejsbuka, czy też bardziej to fejsbuk nas wykorzystuje? Czy fejsbukowa mentalność zbliża nas do świętości? Czy wobec problemów współczesnego człowieka, zagubionego w świecie, w których coraz więcej technologii, a coraz mniej moralności, dobrym pomysłem dla wszystkich (młodszych i starszych pokoleń) nie byłoby lansowanie nowej dewizy życiowej:

MNIEJ FEJSBUKA – WIĘCEJ MODLITWY!

Zamiast godzinami „siedzieć” na fejsbuku – lepiej odmówić Niebieską koronkę, ponieważ… z modlitwą zawsze nam do twarzy.