ZMIANY, ZMIANY…

Właściwie wszystko w naszej parafii pozostaje bez zmian. I dobrze! Albowiem „zmiany dla samej zmiany” niewiele są warte. Skoro jednak panta rhei, a po lecie przychodzi jesień, więc ośmielamy się zachęcić do kilku drobiazgów, które postanowiliśmy uruchomić, już od najbliżej niedzieli. Zapraszamy wszystkich Parafian: zagubionych, sfrustrowanych, rozczarowanych i zniechęconych. I jeszcze tych zmanierowanych i zblazowanych.
– A pobożni, co z nimi…? Dla nich też macie coś ciekawego?
– Pobożni potrzebni są najbardziej: bo niby od kogo wszyscy mamy uczyć się prawdziwej pobożności. Pobożności, pokory i pracowitości.

1.
Raz w miesiącu, w niedzielę, Ewangelia Młodych, specjalna nauka w oparciu o animację, przygotowaną przez młodzież naszej parafii. Po prostu: Dobra Nowina w stylu białogońskim!

2.
W każdą trzecią środę miesiąca spotkanie z serii Papież do Prymasa – Prymas do Papieża (w głównej nawie naszego kościoła św. Jan Paweł II i bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, a to zobowiązuje). Każda skomplikowana kwestia teologiczna zostanie wyjaśniona (jeżeli nie damy rady, to przynajmniej spróbujemy). W skrócie: pomyśl, jakie pytanie pragniesz postawić Świętym…? I nie powtarzaj, że nie ma głupich pytań, ważniejsze jest, by wiedzieć, u kogo szukać odpowiedzi.

3.
Niedzielną Mszę świętą o godzinie siedemnastej celebruje i głosi kazanie nasz proboszcz. Msza z proboszczem – to brzmi groźnie, ale… do odważnych świat należy. Warto przyjść z notesem, by zapisać inspirujące uwagi, którym patronuje św. Brygida i św. Tereska, Livio Fanzaga i John Chapman, Paul Claudel i Dag Hammarskjöld. I jeszcze kard. Robert Sarah. Co za towarzystwo…! Prawdziwi specjaliści od wiary, mądrości i odwagi.

Zapraszamy…!

Duszpasterze Parafii Przemienienia Pańskiego