Aktualności

„Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba”

W czwartek, 3 czerwca 2021 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – czyli Boże Ciało.

W czasie homilii ks. Michał zachęcał do częstego adorowania Najświętszego Sakramentu. – Powróćmy z radością na Eucharystię – mówił kaznodzieja.

Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszyła uroczysta Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. Przeszliśmy ulicą Kolonia i Fabryczną do starego kościoła.

 

Zatrzymaliśmy się tradycyjnie przy czterech ołtarzach wybudowanych przez mieszkańców naszej parafii. Przy każdym ołtarzu została odczytana Ewangelia. Na zakończenie procesji – przy ołtarzu polowym – odśpiewaliśmy hymn Te Deum Laudamus.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości: Policji za zabezpieczenie trasy procesji, Paniom i Panom za asystę, niesienie baldachimu, niesienie obrazów, feretronów, chorągwi, ministrantom, dzieciom I-komunijnym i innym za sypanie kwiatów oraz wszystkim, którzy licznie włączyli się w procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać za publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie!

Foto: Sławomir Mazur

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.