„Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba”

W czwartek, 3 czerwca 2021 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – czyli Boże Ciało.

W czasie homilii ks. Michał zachęcał do częstego adorowania Najświętszego Sakramentu. – Powróćmy z radością na Eucharystię – mówił kaznodzieja.

Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszyła uroczysta Procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. Przeszliśmy ulicą Kolonia i Fabryczną do starego kościoła.

 

Zatrzymaliśmy się tradycyjnie przy czterech ołtarzach wybudowanych przez mieszkańców naszej parafii. Przy każdym ołtarzu została odczytana Ewangelia. Na zakończenie procesji – przy ołtarzu polowym – odśpiewaliśmy hymn Te Deum Laudamus.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości: Policji za zabezpieczenie trasy procesji, Paniom i Panom za asystę, niesienie baldachimu, niesienie obrazów, feretronów, chorągwi, ministrantom, dzieciom I-komunijnym i innym za sypanie kwiatów oraz wszystkim, którzy licznie włączyli się w procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać za publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie!

Foto: Sławomir Mazur