ŻYCIE PARAFIALNE W CZASACH COVIDOWYCH (Instrukcja obsługi)

1.
Godzina piętnasta i okolice:
zapraszamy na krótką modlitwę do kościoła parafialnego – CODZIENNIE – z możliwością przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej. W każdym czasie, a zwłaszcza w naszych obecnych niedolach, pamiętajmy o życiu sakramentalnym. Nie zapominajmy o spowiedzi – wystarczy chwycić kapłana za sutannę, by umówić się na stosowny termin – ZAWSZE służymy posługą kapłańską.

2.
„Ciastko” dla Seniora:
W trudnej sytuacji zorganizujmy pomoc osobom najbardziej potrzebującym (i wcale nie ciastko jest tutaj najważniejsze). Zamieńmy się w cierpliwego wielbłąda, który nie tylko dźwiga torby pełne niezbędnych produktów, ale poświęci swój czas, aby być blisko. I nie wstydzi się pokornej modlitwy, z którą przychodzi do potrzebujących niczym anioł dobroci (również po to, by zaprosić do Komunii duchowej).

3.
Od Amosa do Zachariasza
Specjalny program dla młodzieży (plus wersja dla dzieciaków). Nigdy nie jest za późno, by wracać do Boga – ale też nigdy nie jest na to za wcześnie. Spróbujemy przedstawić młodym świat wiary jako fascynującą przygodę, której bohaterem – tym jedynym i niepowtarzalnym – jest każdy z nas…

4.
Manna – kamyk – imię (por. Ap 2, 17)
Odnowa duchowa rodzin – inspirowany Biblią projekt dla każdej rodziny naszej parafii. Przychodzicie – opowiadacie o sobie – a my, duszpasterze, projektujemy Waszą oryginalną drogę powrotu do pierwotnej miłości (program w wersji short obejmuje 3 tygodnie, zaś pełna wersja trwa 2 miesiące). W tych trudnych dla rodziny czasach warto powrócić na ścieżki mądrości, odwagi i wiary. Z Bożą pomocą nigdy nic nie jest zbyt trudne.

5.
Na zdrowie!
Zapraszamy Tych Wszystkich, Którzy Czuwają Nad Naszym Zdrowiem (lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, salowe, ale też psychologów, pedagogów etc.). Pomagając innym, nie możecie wpaść w pułapkę pesymizmu, lęku, nihilizmu czy niewiary. Dobro nie jest na niby, nie jest na chwilę i nie jest na pokaz. „Tylko przez miłość naśladujemy Boga” (Blondel), niechaj więc dobro, które świadczycie, przybliża do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy Kościołem.

Nie bój się i nie lękaj, Bóg sam wystarczy!

Duszpasterze Parafii Przemienienia Pańskiego