100 sekund o „wyjątkowej świątyni”

Najpierw pojawiła się Telewizja Polska (we wtorek, 15 sierpnia), a potem pojawiła się sympatyczna informacja, w której historia naszego ponadstuletniego kościółka zostaje opowiedziana w ciągu… stu sekund! https://kielce.tvp.pl/72122021/gratka-dla-filatelistow-drewniany-kosciolek-z-bialogonu-na-znaczku-poczty-polskiej Cóż powiedzieć…? Msza dla Przyjaciół… zapraszamy 15 września!

Siedem psiaków (z Big Benem w tle)

Przed nami kolejna niedziela sierpnia. Warto wejść w świat biblijny, podążając śladem siedmiu fragmentów z niedzielnej liturgii słowa, którym patronuje wiara kobiety kananejskiej. I jeszcze jej córka. I urocze szczeniaki, które „prowadzą wojnę” o okruchy, spadające ze stołu ich pana. 1. Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić (Iz 56, 1), 2.  Dom mój będzie nazwany domem modlitwy dla […]