Aktualności

Ks. Stefan Radziszewski: Każdy rok zbliża nas do Wieczności

Upływają kolejne lata naszego życia, a czas został nam dany byśmy korzystali z niego w sposób mądry, roztropny, pobożny. Z niepokojem patrzymy na to, ile z naszego czasu poświęciliśmy wieczności – mówił ks. proboszcz Stefan Radziszewski, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak powiedział ks. Radziszewski, przed nami Nowy Rok i nowe wyzwania. – W swoich osobistych podsumowaniach warto zastanowić się nad tym jakimi ludźmi jesteśmy i jakimi chcielibyśmy się stać. Św. Jan Apostoł mówi w dzisiejszym czytaniu „Oto jest ostatnia godzina” i dodaje „I pojawi się antychryst”. Udziela nam przestrogi: uważajcie dokąd idziecie, żeby Niebo nie przeszło Wam koło nosa – stwierdził ksiądz proboszcz.

Jak dodał, ostatni dzień roku może być okazją do podziękowania Bogu za własne życie. – Za wszystkie dobre i złe rzeczy podziękujmy Bogu. Powierzając mu siebie, z wdzięcznością spójrzmy na dobro które nas spotkało i na to, co z Bożą pomocą udało się uczynić dla kogoś. To co złe, niepotrzebne powinno wywołać refleksje – podkreślił ks. prof. Stefan Radziszewski.

    > Posłuchaj całej audycji

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.