Aktualności

Ks. Stefan Radziszewski: Życie należy przeżywać w sposób święty

Trwa Narodowy Dzień Życia (24 marca), a już w piątek (25 marca) będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. O wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci mówił w audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce ks. proboszcz Stefan Radziszewski.

– Człowiek został powołany do życia i do życia wiecznego. Jest to największy dar i coś co nazywamy łaską. Życie należy przeżywać w sposób święty. Wszystko co czynimy powinno służyć dobru, prawdzie i miłości. Zostaliśmy powołani do tego, żeby iść przez ten świat, szukać Tego, który jest Życiem i Zmartwychwstaniem oraz Dawcą wszelkich łask oraz miłośnikiem życia – tłumaczył ks. Stefan Radziszewski.

    >> Posłuchaj całej audycji

 

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.