Ks. Stefan Radziszewski: Życie należy przeżywać w sposób święty

Trwa Narodowy Dzień Życia (24 marca), a już w piątek (25 marca) będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. O wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci mówił w audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce ks. proboszcz Stefan Radziszewski.

– Człowiek został powołany do życia i do życia wiecznego. Jest to największy dar i coś co nazywamy łaską. Życie należy przeżywać w sposób święty. Wszystko co czynimy powinno służyć dobru, prawdzie i miłości. Zostaliśmy powołani do tego, żeby iść przez ten świat, szukać Tego, który jest Życiem i Zmartwychwstaniem oraz Dawcą wszelkich łask oraz miłośnikiem życia – tłumaczył ks. Stefan Radziszewski.

    >> Posłuchaj całej audycji