Aktualności

Zelejowa: Majowa i Białogońska

W Wielkim Poście odprawialiśmy drogę krzyżową na Bruszni, a w Tygodniu Dobrego Pasterza wyruszyliśmy na trasę Chęciny – Zelejowa – Białogon. Tak minął nam pierwszy wtorek maja… 

A w środę, 3 maja, modlitwa za Ojczyznę oraz wielkie czytanie poezji w naszym kościele: był wiersz Władysława Bełzy (na sumie) oraz Nowy Kossak Ludwika Jerzego Kerna (o tym, jak Polak Polakowi potrafi życie umilić), chociaż… chociaż… chociaż nam bardziej niż Kern trafia do serca Kerner, nasz generał Kerner. 

https://parafiabialogon.pl/general-z-bialogonu/

Kilka fotek z trasy wtorkowego rajdu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Liturgia dnia

 • Msze Święte

  W niedziele i święta:
  8.00, 10.00, 12.00 i 17.00
  W tygodniu:
  17.00

 • Spowiedź

  codziennie 30 min. przed Mszą świętą

  w niedziele – w czasie Mszy świętej

 • Kancelaria Parafialna

  Najlepiej po prostu przyjść na Mszę świętą o godz. 17:00. Po liturgii pomodlić się jeszcze chwilę jakąś „białogońską” modlitwą, np. PRZEMIEŃ NAS, PANIE,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU,/ PRZEMIEŃ NAS, PANIE JEZU CHRYSTE,/ I ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a potem śmiało wkroczyć do zakrystii… Znajdziemy tam jakiegoś pomocnego duszpasterza. Gdyby nikt nie nie okazał nam zainteresowania, to zawsze można sięgnąć po tajemniczą i niezawodną broń: zawołać „SOLO DIOS BASTA”, to na pewno poskutkuje!
  (wejście do kancelarii od ul. Fredry, obok zielonej kapliczki Świętej Joanny Beretty Molli)

 • RSS Diecezja Kielecka

 • Polecane

 • Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.